Wystawa Powstanie styczniowe w Zagłębiu Dąbrowskim

👉👉19 lutego, o godz.14.00 odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy ,,Powstanie styczniowe w Zagłębiu Dąbrowskim”.

Wystawa planszowa poświęcona Powstaniu Styczniowemu w Zagłębiu Dąbrowskim będzie dostępna dla zwiedzających od 20 lutego, od poniedziałku do piątku, w godz. 9-15 w kaplicy św. Marka przy ul. Legionów Polskich (przed szpitalem). Wystawa jest wspólnym projektem Pałac Schoena – Muzeum w Sosnowcu , Instytut Zagłębia Dąbrowskiego Muzeum Saturn w Czeladzi oraz Muzeum Miejskie Sztygarka

Zapraszamy również serdecznie  w tym samym dniu o godz. 12.00 na promocję książki prof. Dariusza Nawrota “Wyprawa Apolinarego Kurowskiego do Zagłębia Dąbrowskiego i wyzwolenie trójkąta granicznego w lutym 1863 roku”, podczas wydarzenia odbędzie się spotkanie z autorem i wykład poświęcony tematyce prezentowanej w publikacji.

.