Andrzej Mleczko – wystawa i spotkanie autorskie

17. 10. 2019 r., godz. 17.00
ANDRZEJ MLECZKO – wystawa i spotkanie autorskie

Wydarzenie w ramach Festiwalu ZagłębieWood.

Andrzej Mleczko zadebiutował w 1971 roku na łamach tygodnika „Student”. Od tego czasu zajmuje się przede wszystkim rysunkiem satyrycznym, ale także plakatem, scenografią, grafiką oraz rysunkiem reklamowym. Jest autorem ponad dwudziestu tysięcy rysunków i ilustracji opublikowanych w kilkudziesięciu pismach i magazynach. W 1983 roku otworzył swoją Galerię Autorską
w Krakowie przy ulicy Św. Jana 14, a 2002 roku Galerię w Warszawie przy ul. Marszałkowskiej 140. Goście mogą liczyć na spotkanie z rysownikiem i otrzymanie autografu z osobistą dedykacją.
Więcej informacji o artyście można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej – www.mleczko.pl.
OD 17 a do 31 października będzie można również zobaczyć w Muzeum wystawę rysunków Andrzeja Mleczki, wraz z grafikami stworzonymi wyłącznie mieszkańców Dąbrowy Górniczej.
Bilety w cenie 5 zł do kupienia w kasie Muzeum.