Wykład profesora Dariusza Nawrota “Napoleon – prawda a legenda”, 17 kwietnia 2024 roku o godz. 17.00

🎯W najbliższą środę  (17 kwietnia) gratka dla miłośników historii!🎯
Polskie Towarzystwo Historyczne i Muzeum Miejskie „Sztygarka” serdecznie zapraszają na wykład profesora Dariusza Nawrota “Napoleon – prawda a legenda”, który odbędzie się 17 kwietnia 2024 roku o godz. 17.00 w siedzibie Muzeum Miejskim „Sztygarka” w Dąbrowie Górniczej (ul. Legionów Polskich 69).
O Autorze:
✍️✍️prof. dr hab. Dariusz Nawrot jest pracownikiem naukowym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Jest autorem 17 książek i ponad 150 innych publikacji naukowych, w tym m. in. ostatnio wydanej publikacji książkowej Wyprawa Apolinarego Kurowskiego do Zagłębia Dąbrowskiego i wyzwolenie trójkąta granicznego w lutym 1863 roku, Sosnowiec 2023. Dariusz Nawrot zajmuje się dziejami ziem polskich w epoce napoleońskiej i historią polskich formacji wojskowych w czasach Księstwa Warszawskiego. Obszarem jego zainteresowań są również dzieje Zagłębia Dąbrowskiego w XIX i na początku XX wieku, czego efektem jest kilka monografii.