Wyprawy na krańce Ziemi… Andrzej Ciszewski

18 stycznia, o godzinie 17.00 zapraszamy na spotkanie z Andrzejem Ciszewskim!

Andrzej Ciszewski – dr chemii, speleolog, odkrywca, członek The Explorers Club, jeden z najwybitniejszych speleologów świata. Jego pasją od ponad 30 lat jest alpinizm jaskiniowy i świat podziemny. Spenetrował setki jaskiń, uczestniczył w 100 wyprawach, kierował ponad osiemdziesięcioma. Poświęcił 20 lat na spenetrowanie i zdobycie najgłębszej jaskini świata w Alpach Austriackich. Za ustanowienie wraz z zespołem rekordu świata w głębokości wejścia do jaskini (1632 m) – w wyniku wieloletniej eksploracji systemu Lamprechtsofen – otrzymał KOLOSA. W sumie uczestniczył w eksploracji ok. 800 jaskiń. Członek honorowy Polskiego Związku Alpinizmu. Autor ponad 150 publikacji w pismach specjalistycznych krajowych i zagranicznych.

Powrót spotkań podróżniczych w Muzeum Miejskim  SZTYGARKA

Szanowni Państwo.

Z ogromną radością informujemy  Was, że trwający od  2010 roku cykl spotkań podróżniczych

” Wyprawy na Krańce Ziemi” powraca po pandemicznej,  dwuletniej przerwie do życia….

Rozpoczynamy  18 stycznia 2024 o godzinie 17.00 spotkaniem z  Andrzejem Ciszewskim, jedną z najwybitniejszych postaci międzynarodowego środowiska grotołazów  i eksploratorów .

W tym dniu  rozpoczniemy  dziesiąta  edycję  “Wypraw na krańce Ziemi…” .

Nasza Podróżnicza  Karawana toczyć się będzie dalej przez tropikalne lasy Kolumbii, bezkresne obszary krasowe  Chin i Patagonii  , Himalaje  i afrykańską Saharę … Powędrujemy również przez Słowację, aż do  Austriackich Alp.

Tradycyjnie już, Karawana prowadzona będzie przez  Ludzi niezwykłych i barwnych, stanowiących przykład na to, że mieszanka odrobiny szaleństwa i pasji od wieków czyniła ludzi lepszymi i spełnionymi.

Wszyscy nasi Goście to osoby pełne wrażliwości, obdarzone doskonałym zmysłem fotografowania, świetni gawędziarze . Opowieść każdego z nich zasługuje na coś więcej niźli tylko… uwagę.

W marcu Karawanę poprowadzi przyjaciel naszego Muzeum, himalaista   – Krzysztof Wielicki.

Tym razem w nieco innej narracji… Góry będą tylko tłem opowieści  – najważniejsi będą Ludzie, z których niestety wielu w tych górach pozostało na zawsze…

Pełny program  i terminy spotkań podróżniczych zamieścimy wkrótce na stronie  i facebooku muzeum oraz w mediach społecznościowych .

zapraszam

Grzegorz Kuśpiel  – gospodarz spotkań