Rozstrzygnięcie wakacyjnych konkursów muzealnych

W miniony weekend w Muzeum odbyło się rozstrzygnięcie konkursów organizowanych w ramach Akcji Lato 2020.

W sobotę 5 września w sali audio miało miejsce uroczyste wręczenie nagród: w konkursie plastycznym „Zaprojektuj własną monetę” wyróżniono prace dwojga uczestników, natomiast w konkursie literackim „Wakacje w Muzeum SZTYGARKA” wyróżniono jedną pracę.
Laureaci oprócz gratulacji otrzymali także atrakcyjne nagrody rzeczowe (ufundowane przez Urząd Miejski i Muzeum Miejskie SZTYGARKA), następnie po części oficjalnej z dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem zwiedzili nasze Muzeum.

W niedzielę 6 września w samo południe w sali audio naszego Muzeum odbyło się losowanie nagród w grze miejskiej pt. „Wakacyjny spacerownik historyczno-przyrodniczy”. Na finałowe spotkanie zaproszeni byli wszyscy uczestnicy, którzy wzięli udział w obu wariantach gry – 7 zespołów. Dzięki sponsorom – Urzędowi Miejskiemu i Muzeum Miejskiemu „Sztygarka” pula nagród była bogata i atrakcyjna. Do wygrania w każdym wariancie gry był rower oraz bony zakupowe do sklepów sieci Empik. Ponadto każda grupa otrzymywała pakiet publikacji (m.in. 4 tomy monografii Dąbrowy Górniczej, Przewodnik przyrodniczy po Dąbrowie Górniczej, grę karciano-planszową „Na zawsze RKS!”) oraz gadżetów związanych z miastem a każdy uczestnik muzealną koszulkę i bilet do kina. Mamy nadzieję, że taka forma zabawy spodobała się uczestnikom i w przyszłym roku przygotujemy drugą, oczywiście nieco inną, edycję.

Dziękujemy za udział w konkursach a laureatom serdecznie gratulujemy!