Gra terenowa “Śladami Gościńca Siewierskiego”

Gra terenowa pt. Śladami Gościńca Siewierskiego
(Tucznawa, Bugaj, Ujejsce, Trzebiesławice)

Długość trasy: 8 km.

Orientacyjny czas przejścia pieszo ok. 3.30 h.

Do punktu startu w Tucznawie można dojechać autobusem linii: 140, 237 i 637.

Do centrum z Trzebiesławic można wrócić autobusem linii: 175.

Gra polega na odwiedzeniu określonych punktów na trasie dawnego Gościńca Siewierskiego oraz okolicznych obszarach związanych z dziejami miasta. Trasa gry wiedzie przez dzielnice Tucznawa, Bugaj, Ujejsce i Trzebiesławice

REGULAMIN

Organizatorem gry miejskiej jest Muzeum Miejskie „Sztygarka” w Dąbrowie Górniczej (Dział Naukowo-Oświatowy).

Gra przeznaczona jest zarówno dla uczestników indywidualnych jak i grup i rodzin. Można w niej wziąć udział w dowolnym terminie pomiędzy 1 lipca a 21 sierpnia 2022.

By wykonać wszystkie zadania, w grupie powinno znajdować się następujące wyposażenie:

telefon z aparatem fotograficznym i z dostępem do internetu, KARTA WYPRAWY, długopis, BANDAŻ ELASTYCZNY.

W losowaniu nagród wezmą udział osoby/grupy które spełniły następujące warunki:

– zaliczenie w dniach 01.07 – 21.08.2022 w dowolny sposób (piechotą, rowerem etc.) WSZYSTKICH punktów Trasy oraz wykonanie zadań i wypełnienie KARTY WYPRAWY

– dostarczenie do Organizatora wypełnionej KARTY WYPRAWY (osobiście, pocztą lub mailem: konkursy@muzeum-dabrowa.pl).

Losowanie nagród odbędzie się dnia 23 sierpnia 2022 w siedzibie Organizatora.

Mapa Gry terenowej pt. Śladami Gościńca Siewierskiego dostępna pod linkiem:https://www.google.com/maps/d/u/2/edit?mid=1S-r6dAPTjYlhj2-ZiDlLlPQU34cSeTD5&ll=50.40550755451181%2C19.281924417949163&z=14&fbclid=IwAR0VQ_f8ToYbjy68FxBnmH8GDEjz8xSXdwg5wDhvoBc-fvgBs71gjc6SaBo

KARTA WYPRAWY do pobrania ze strony internetowej Muzeum.

UWAGA dot. uczestnictwa grupowego: w przypadku kilkuosobowej grupy (np. rodzina) można wypełnić tyle KART WYPRAWY ilu członków liczyła grupa. W przypadku wylosowania przez jednego członka rodziny równorzędnej nagrody (np. jednej z nagród głównych) pozostali członkowie grupy nie będą brani pod uwagę w danym losowaniu.

PAMIĘTAJ!

1. Na mapie zaznaczone jest położenie kolejnych zadań jakie macie do wykonania.
  2. Karty zadań są opatrzone kolejnym numerem oraz tytułem spójnym z nazwą na mapie.
  3. W terenie szukaj następujących oznaczeń: