Zmiany w Parku Reduta

Wychodząc naprzeciw muzealniczej stagnacji Muzeum Miejskie „Sztygarka” postanowiło wprowadzić w br. ducha świeżości w znajdujący się przy siedzibie Park Historyczno-Militarny „REDUTA”. Nawiązaliśmy współpracę z Muzeum Sprzętu Wojskowego z północy Polski celem wypożyczenia eksponatów, wynikiem tych działań jest przewiezienie do w/w muzeum samolotu myśliwskiego MIG oraz transportera opancerzonego TOPAS, w zamian do Muzeum Miejskiego „Sztygarka” przyjechał inny sprzęt wojskowy, również pasjonujący, który stanie się elementem mobilnym promującym Muzeum na przyszłorocznych iventach militarnych.

Będzie to dla turystów odwiedzających Nasz Park wieka niespodzianka. Ponadto nawiązaliśmy współpracę z Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie, dzięki pomocy pracowników w/w instytucji ich wiedza merytoryczna oraz pomoc sprzętowa okazały się bezcenne w czasie przygotowywania samolotu myśliwskiego MIG do transportu.

Prowadzimy również rozmowy z Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie o wzbogacenie ekspozycji plenerowej Parku Historyczno – Militarnego „REDUTA”  o ciekawy sprzęt z profilu broni przeciwlotniczej.

Pierwsze efekty Naszych działań widoczne będą już na jesieni br. Na bieżąco będziemy informować wszystkich zainteresowanych oraz Naszych sympatyków na stronie internetowej Muzeum oraz na Facebooku.