Tajemnice świata – w poszukiwaniu Michała Spisaka

10 września zapraszamy na pierwsze, po wakacyjnej przerwie, spotkanie z cyklu “Tajemnice Świata” – “W poszukiwaniu Michała Spisaka”. Wykład połączony ze spacerem poprowadzi Tomasz Grząślewicz – tłumacz i współautor portalu „I Like Zagłębie”.
Dzieje życia Michała Spisaka, kompozytora z Dąbrowy Górniczej, to historia o zwycięstwie determinacji i uporu w dążeniu do celu nad przeciwnościami losu. Zapraszamy na spotkanie, w trakcie którego poznamy sylwetkę i dzieła chłopaka z ulicy Sobieskiego, który zdobył międzynarodową sławę. Odwiedzimy także związane z nim miejsca w Dąbrowie. Ostatnim z punktów tej sentymentalnej podroży będzie Galeria “Za szybą” w Holu Głównym Pałacu Kultury Zagłębia, gdzie uczestnicy będą mieli możliwość uczestniczenia w kuratorskim oprowadzaniu po wystawie “Chopin, Spisak, Górecki, Kilar. Paryskie awantury”.
Zbiórka uczestników 10 września w Holu Głównym Muzeum Miejskiego “Sztyarka” (Dąbrowa Górnicza, ul. Legionów Polskich 69). Prosimy o wcześniejszą rezerwację, telefonicznie pod numerem (32) 726 41 85 lub mailowo na adres: konkursy@muzeum-dabrowa.pl. Zgłoszenia będą przyjmowane do godziny 10.00 dnia 10 września. Organizator zapewnia uczestnikom ubezpieczenie.