Promocja książki prof. Dariusza Nawrota “Wyprawa Apolinarego Kurowskiego do Zagłębia Dąbrowskiego i wyzwolenie trójkąta granicznego w lutym 1863 roku”

Zapraszamy serdecznie na godz. 12.00 na promocję książki prof. Dariusza Nawrota “Wyprawa Apolinarego Kurowskiego do Zagłębia Dąbrowskiego i wyzwolenie trójkąta granicznego w lutym 1863 roku”, podczas wydarzenia odbędzie się spotkanie z autorem i wykład poświęcony tematyce prezentowanej w publikacji.
Wydarzenie zakończy otwarcie wystawy: „Powstanie Styczniowe w Zagłębiu Dąbrowskim” zorganizowanej przez Instytut Zagłębia Dąbrowskiego oraz Pałac Schoena Muzeum w Sosnowcu przy współudziale Muzeum Miejskiego „Sztygarka” w Dąbrowie Górniczej i Muzeum Saturn w Czeladzi, prezentowanej w Kaplicy Św. Marka przy ulicy Legionów Polskich.