Gra Miejska Rzemiosło Pełne Życia

28 października, godz. 11.00
Zapraszamy na pełną życia imprezę promującą nieco inne, aktywne poznawanie dziedzictwa narodowego i naszej mikroojczyzny.
To wszystko w bardzo atrakcyjnej formie:
– teatrogry – dla mlodzieży
– spektaklu – dla dzieci
– koncertu – dla dorosłych, dzieci oraz młodzieży!
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny dla posiadaczy karty bibliotecznej. Obowiązuje rezerwacja bezpłatnych wejściówek:
https://rezerwacje.biblioteka-dg.pl/
System rezerwacji będzie aktywny od 25.10, od godz. 18:00!
11:00 – 13:00 – Gra fabularna wraz z warsztatami kolektywu artystycznego Lufcik na Korbkę – dla grup zorganizowanych, Muzeum Miejskie „Sztygarka”.
Drużyny złożone z uczniów dąbrowskich szkół wezmą udział w grze promującej lokalne dziedzictwo kulturowe. W ramach gry w zabawny i angażujący sposób przybliżymy uczestnikom ginące tradycje i zawody, wśród aktywności znajdą się m.in.: sztrikowanie i heklowanie, ceramika i garncarstwo, wyplatanie z wikliny, tworzenie zabawek i instrumentów, kuchnia tradycyjna. Działanie jest nowatorskie, dotychczas niespotykane w takiej formie w mieście, ale komplementarne z innymi propozycjami promocji dziedzictwa kulturowego, edukacji kulturalnej oraz komunikacji, m.in. placówek edukacyjnych, czy Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, proponując nieco inne, aktywne poznawanie dziedzictwa narodowego i lokalnej mikroojczyzny. To wszystko w bardzo atrakcyjnej dla młodych ludzi formie gry narracyjnej (teatrogry)!
17:30- Spektakl familijny „Beboki z Biblioteki, czyli duszna jesień” Śląsko Bajarka, Biblioteka Główna
Zapraszamy widzów małych i starszych na spotkanie z kolektywem Lufcik na Korbkę i Śląsko Bajarką pt. “Beboki z biblioteki, czyli duszna jesień”. Przy akompaniamencie muzyki na żywo (i całkiem żywych muzyków!) poznamy ciekawe legendy, opowieści z dreszczykiem i zabawne historie o straszkach i cudaczkach. Czy wiecie kim jest Bebok? Za którą książką podciepany jest Podciep? Jaką limuzyną jeździ Meluzyna? Czy Utopiec to taki grzeczny chłopiec? I wreszcie czy Strzyga lubi czytać? Odpowiedzi na wszystkie te pytania poznamy już wkrótce w naszej Bibliotece. Będzie strasznie śmiesznie! Niczego się nie bójcie, zabierzcie kogoś dorosłego i do zobaczenia w naszej Sali Audio! Wydarzenie dla dzieci od lat 4 do 104.
19:00- Koncert zespołu „Sąstąd”, Biblioteka Główna
SĄSTĄD wykonuje autorską muzykę z gatunku avant pop, gdzie w formie piosenki pojawiają się elementy eksperymentalne, zaczerpnięte z jazzu, muzyki klasycznej czy polskiej piosenki lat 60′. Artyści czynią ukłon także w stronę nuty folkowej, a w głosie wokalistki słuchać echa śpiewu białego. Soczysty dźwięk wiolonczeli i mięsiste brzmienie kontrabasu w sosie elektronicznych i pianistycznych dodatków, połączone niebanalnym rytmem – oto muzyczne „danie”, które chcemy zaproponować słuchaczom. W tworzeniu piosenek i ich tekstach pragną oddawać piękno oraz specyfikę języka polskiego.
https://www.youtube.com/watch?v=xIByG58y65Y
 
Działania edukacyjne oraz popularyzujące lokalne dziedzictwo kulturowe realizowane przez Fundację W TO MI GRAJ.
Dofinansowano w ramach programu Narodowego Instytutu Dziedzictwa – Wspólnie dla dziedzictwa.