Spotkanie informacyjne dla mieszkańców ws. Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego. 5 marca br. o godz. 16.30 w Muzeum ,,Sztygarka”.

5 marca w Muzeum Miejskim „Sztygarka” odbędzie się spotkanie informacyjne dla mieszkańców dotyczące II edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego.

Cykl spotkań z mieszkańcami rozpocznie II edycję Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego (MBO). Już 5 marca przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego odwiedzą Dąbrowę Górniczą, by przybliżyć mieszkańcom zasady oraz możliwości, jakie daje MBO.

Spotkanie informacyjne odbędzie się w czwartek, 5 marca o godz. 16:30 w Muzeum Miejskim „Sztygarka”, przy ul. Legionów Polskich 69.  Łącznie w Marszałkowskim Budżecie Obywatelskim do dyspozycji mieszkańców województwa będzie aż 10 milionów złotych! Pula na zadania wojewódzkie wynosi 2,5 miliona złotych, a kolejne 7,5 miliona przeznaczono na  zadania podregionalne.  Dąbrowa Górnicza  wchodzi w skład podregionu nr 7  obejmującego powiaty: będziński, zawierciański oraz miasta na prawach powiatu: Dąbrowa Górnicza, Jaworzno, Sosnowiec. W tym podregionie dostępna kwota środków wynosi 1 125 000 zł.

Zadania w MBO będzie można zgłaszać między 9 a 31 marca – podobnie jak w 2019 roku uruchomiony zostanie generator eBO, za pośrednictwem którego trzeba będzie wypełnić formularz. Gotowy wniosek trzeba będzie – wzorem I edycji – dostarczyć do Urzędu Marszałkowskiego.

Następnie zgłoszone zadania będą weryfikowane pod względem formalnym i do 30 kwietnia zostanie opublikowana lista zadań, które spełniły wymagania formalne. W okresie maj-lipiec departamenty merytoryczne zweryfikują wykonalność zadań pod względem prawno-technicznym. Na tej podstawie powstanie lista zadań dopuszczonych do głosowania. Głosowanie mieszkańców odbędzie się na przełomie sierpnia i września. Do końca września poznamy listę zadań zatwierdzonych do realizacji w 2021 roku. Zgodnie z założeniami mechanizmu budżetu obywatelskiego – realizacją wybranych zadań zajmie się Samorząd Województwa.

W przypadku pytań – pozostajemy do Państwa dyspozycji.

budzetobywatelski@slaskie

Tel. +48 32 20 78 396