Obchody z okazji 101 rocznicy odzyskania Niepodległości

• GODZ. 10.00 Plac Bema

Złożenie kwiatów pod pomnikiem Żołnierza Zwycięzcy

• GODZ. 11.00 Bazylika NMP Anielskiej

Msza Święta za Ojczyznę z udziałem dąbrowskich harcerzy i klas mundurowych III LO im. gen. W. Andersa oraz pocztów sztandarowych organizacji, stowarzyszeń, placówek oświatowych (msza rozpocznie się wspólnym odśpiewaniem hymnu w ramach akcji „Niepodległa do Hymnu”). Wystawienie urny z ziemią z terenu bitwy pod Mławą.

• GODZ. 11.11 Park Hallera

Dąbrowski bieg dla Niepodległej.

Szczegóły: www.csir.pl

• GODZ. 12.45

Przemarsz uczestników uroczystości spod Bazyliki NMP Anielskiej na Plac Wolności (z towarzyszeniem Miejskiej Orkiestry Dętej)

• GODZ. 13.00

Oficjalne uroczystości przed Pałacem Kultury Zagłębia

Złożenie kwiatów pod tablicą pamiątkową poświęconą 11. Pułkowi Piechoty Zagłębiaków przez przedstawicieli miejskich organizacji, stowarzyszeń, placówek oświatowych i instytucji. Musztra paradna w wykonaniu klas mundurowych iii lo im. Gen. W. Andersa. Koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Miejskiej Orkiestry Dętej.

• GODZ. 16.30 Fabryka Pełna Życia

Ognisko patriotyzmu (wydarzenie przygotowane przez uczniów Zespołu Szkół Katolickich SPSK w Dąbrowie Górniczej polegające na wspólnym śpiewaniu pieśni patriotycznych przy ognisku)

• GODZ. 18.00

Patriotyczne spotkania z muzyką polską − „Cała Polska śpiewa pieśni polskich kompozytorów” PKZ (wstęp wolny).

UROCZYSTOŚCI TOWARZYSZĄCE

8 LISTOPADA 2019 (PIĄTEK)

• GODZ. 9.00 Skwer im. S. Staszica przy ul. Legionów Polskich

Złożenie kwiatów pod Dębem Wolności – z udziałem młodzieży ZSZ „Sztygarka”, II LO im. S. Żeromskiego i V LO im. Kanclerza J. Zamoyskiego.

• GODZ. 10.00

Konkurs recytatorski „Młodzi wobec Niepodległości” – Młodzieżowy Ośrodek Pracy Twórczej

• GODZ. 10.00-12.00 Warsztat Fabryki Pełnej Życia

Konferencja historyczna dla młodzieży dąbrowskich szkół ponadpodstawowych zorganizowana przez Muzeum Miejskie „Sztygarka” (wystawa „Wolność dla Zagłębia” – wstęp w godzinach trwania imprezy).

• GODZ. 17.00 Klub Osiedlowy PKZ Helikon

Koncert Chóru Zorza z okazji Dnia Niepodległości

• GODZ. 17.00 Wieczornica „Radosna Niepodległa” w Świetlicy Środowiskowej PKZ Kuźniczka Nowa

9 LISTOPADA 2019 (SOBOTA)

• GODZ. 17.00-19.00 Warsztat Fabryki Pełnej Życia

Konferencja historyczna dla mieszkańców zorganizowana przez Muzeum Miejskie „Sztygarka” (konferencji towarzyszy wystawa „Wolność dla Zagłębia” – wstęp w godzinach trwania imprezy).

10 LISTOPADA 2019 (NIEDZIELA)

• GODZ. 16.00 Warsztat Fabryki Pełnej Życia

„Koncert dla Niepodległej” w wykonaniu młodych artystów z Młodzieżowego Ośrodka Pracy Twórczej

• GODZ. 16.00