Klub gier historycznych

Inicjator Jarosław Krajniewski
Kotakt: krajerek@gmail.com

Istniejący od roku 2012 przy naszym Muzeum Klub Gier Historycznych skupia grono osób zainteresowanych alternatywnym sposobem spędzenia czasu pochylając się nad planszą lub makietą. Zajęcia mają formułę otwartą i przeznaczone są dla każdego uczestnika od 10-12 roku życia. Spotykamy się w każdą pierwszą niedzielę miesiąca od godziny 12.00 do 18.00 oraz w czasie różnorodnych akcji organizowanych przez Muzeum Miejskie Sztygarka, takich jak Noc Muzeów, Industriada, Akcja Lato czy Akcja Zima.

W Klubie można zagrać zarówno w gry znane już od stuleci (jak Hnefatafl czy Alquerque) jak i współczesne gry opowiadające o wybranych wydarzeniach historycznych. Posiadamy szeroką bazę do organizacji pokazów i turniejów gier bitewnych (figurkowych) – do tradycji należy już Turniej o Buławę Prezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza w figurkową grę „Ogniem i Mieczem”, gromadzący uczestników z różnych stron Polski. Gry prezentowane w czasie spotkań pozwalają w ciekawy sposób poznać historię, a jednocześnie nie zakładają jej znajomości wśród graczy.

Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby spędzić wolny czas nad planszą lub makietą w gronie pasjonatów niekomputerowej rozrywki.

Szczegółowe informacje (terminy spotkań, lista gier): www.histogry.blogspot.com

regulamin KGH

Turniej o Buławę Prezydenta Dąbrowy Górniczej 2019