Józef Piłsudski w Zagłębiu Dąbrowskim

Już nie pierwszy raz włączamy się do promocji wartościowych historycznych produkcji filmowych. Tym razem, w ramach projektu ,,Józef Piłsudski w Zagłębiu Dąbrowskim”, wraz z kinem Helios w Dąbrowie Górniczej, zapraszamy dąbrowską młodzież na film pt. ,,Piłsudski” oraz do obejrzenia ekspozycji poświęconej Józefowi Piłsudskiemu, którą przygotowało na tę okazję Muzeum. Gabloty z ciekawymi eksponatami dotyczącymi Marszałka znajdują się po lewej stronie, naprzeciwko kas w kinie Helios.

Józef Piłsudski przebywał wielokrotnie w Zagłębiu Dąbrowskim. Bywał w Ząbkowicach, w rejonie tzw. Basiuli oraz w Strzemieszycach Małych, gdzie zlokalizowana była drukarnia PPS-u. Chcecie wiedzieć więcej? Nie przegapcie wystawy w Heliosie;-)