Gra miejska z wątkiem kryminalnym ,,Detektyw Dąbrowiak na tropie”

Ta daaam!
Detektyw Dąbrowiak, policja oraz cała społeczność Dąbrowy Górniczej pragną podziękować wszystkim uczestnikom dochodzenia za zaangażowanie w śledztwo!
Wspólnymi siłami udało się złapać złodzieja i powiązane z włamaniem osoby, które pomagały w tym ohydnym przestępstwie. Wszyscy są już w lokalnym areszcie i tam czekają na sprawiedliwy i surowy wyrok sądu. Bez Was nie udałoby się tak szybko zakończyć sprawy i odzyskać większości skradzionej gotówki na wypłaty dla pracowników Huty Bankowej i Kopalni Reden.
A jak to było?
Otóż głównym winnym w tej sprawie jest uroczy, ale przebiegły Władek Tabakiera. Nie jest to entuzjasta ciężkiej pracy i od dłuższego czasu szukał sposobu na szybkie wzbogacenie. Za jedno z mniejszych przestępstw trafił do aresztu, gdzie poznał recydywistę z Wrocławia. Zafascynowany zawodowym życiorysem kasiarza uknuł plan.
Nawiązał plan z kasiarzem i przedstawił mu pomysł. Władek miał zająć się profesjonalnym przygotowaniem podkopu, w czym pomogło mu wykształcenie zdobyte w szkole górniczej. Kasiarz miał czekać na stosowny moment, by przejść przez tunel i z pomocą swego doświadczenia i odpowiedniego sprzętu sforsować kasę pancerną. Ponieważ był już znany lokalnej policji, więc ukrywał się. Zameldował się w hotelu i nie opuszczał pokoju. W tym czasie Władek odwiedzał go w przebraniu kobiety, by nie wzbudzać podejrzeń. Ubrania pożyczał od swojej narzeczonej Rozalki. To właśnie dlatego był pamiętany jako szczupła kobieta z niskim głosem, gdy kupował papierosy w drodze do hotelu, a gdy wychodził został zapamiętany przez obsługę hotelu jako kobieta o postawnej figurze, gdyż wynosił pod ubraniem worki z gruzem.
Rozalka nie brała bezpośredniego udziału w przestępstwie. W czasie gdy Władek pracował przy przekopie ona chodziła do kina. Nie pomagała też Józia, bo Waldek jej nie znał. Nie znał również Reginy ani żony Wacława, więc one też nie miały związku z tą sprawą.
Władek nie znał również Wacława. Ten potrzebował gotówki na kochanki i kosztowny styl życia, ale nie posunąłby się do włamania. Owszem, miał w swej pracowni palnik acetylenowy, ale jedynie do swoich wynalazków. Swoje badania przerywał często na spotkania z licznymi kochankami.
Jedną z nich jest Regina, którą poznał niedawno i spotykał się z nią przy Pałacyku Dezona. Wcześniej spotykał się z Józią. Ich znajomość nieoczekiwanie zaowocowała ciążą. Taki obrót sprawy nie był w smak Wacławowi. Dlatego właśnie dopytywał w szpitalu o możliwość załatwienia zabiegu usunięcia ciąży. Ale Józia nie chciała przerywać ciąży. Zakochana na zabój w Wacławie pragnęła, by ten rozwiódł się z żoną i ożenił z nią, by razem wychowywać dziecko. Ale tego nie chciał Wacław.
Józia przyjęła to źle. Postanowiła szantażować kochanka i wyciągnąć od niego 15 000 złotych na wychowanie dziecka. I to właśnie tę rozmowę podsłuchała żona Wacława – Wanda. Wacław wierzył, że uda mu się udobruchać Józię i skłonić do zaprzestania szantażu i pozbycia się problemu. Dlatego przyjął jej zaproszenie na kolację. Nie wiedział, że ta postanowiła go zatrzymać u siebie za wszelką cenę. Kupiła środki nasenne i odurzyła nimi kochanka i dlatego ten zaspał i nie pojawił się w pracy.
Po podliczeniu punktów ranking przedstawia się następująco:
Tomasz Dutkiewicz – 30,5 pkt – voucher 135 zł
Anna Bębenek – 28 pkt
Edyta Filipiak – 28,5 pkt
Jakub Miś – 25,5 pkt
Nagrody zostaną wysłane dziś do końca dnia na adres e-mail podany przy rejestracji miejsc.
Gratulujemy i dziękujemy za cudowną atmosferę, jaką stworzyliście wczoraj!
Realizacją gry zajęła się Silesia Events
Może być zdjęciem przedstawiającym 7 osób, ludzie stoją i na świeżym powietrzu

22 sierpnia (niedziela), starty drużyn od 13.00 do 16.00.

W niedzielę 22 sierpnia miasto Dąbrowa Górnicza razem z Muzeum Miejskim „Sztygarka” zapraszają wszystkich chętnych do udziału w fabularnej grze miejskiej na żywo DETEKTYW DĄBROWIAK NA TROPIE. Uczestnicy gry przeniosą się w czasie do Dąbrowy Górniczej z okresu uzyskania praw miejskich i wcielą we współpracowników detektywa Dąbrowiaka, by pomóc mu rozwiązać zagadkę tajemniczej zbrodni. Udział w grze jest bezpłatny, ale wymaga rezerwacji miejsc.

Uczestnicy gry wyruszą w miasto szlakiem istniejących i nieistniejących miejsc, które pamiętają drugą dekadę XX wieku, gdy Dąbrowa Górnicza uzyskała prawa miejskie.  Odwiedzając kolejne punkty gry uczestnicy dowiedzą się, jak żyli mieszkańcy Dąbrowy Górniczej sprzed 100 lat – gdzie pracowali i jak spędzali wolny czas. W każdym z miejsc będzie można pozyskać ważne informacje i wskazówki do rozwiązania zagadki tajemniczego morderstwa. Na trasie będą również barwne postaci podejrzanych, których trzeba będzie przesłuchać. Na najlepszych detektywów czekają nagrody-niespodzianki!

Gra jest rekomendowana dla starszej młodzieży i dorosłych. Gra odbywa się w drużynach od 2 do 5 osób, gdzie co najmniej 1 osoba jest pełnoletnia. Każda drużyna musi mieć smartfon z dostępem do Internetu. Udział w grze jest bezpłatny, ale wymaga rezerwacji miejsc.

Miejsca można zarezerwować elektronicznie od niedzieli 15-go sierpnia od godziny 20.00 na stronie www.zwamigram.pl

Rezerwacja potrwa aż do wyczerpania miejsc w grze.

Ze względu na wciąż obowiązujące ograniczenia związane z pandemią gra odbędzie się w turach. W każdej turze do gry wejdzie 20 osób. Tury będą wyruszać z Muzeum Miejskiego „Sztygarka” co 30 minut. Pierwsza tura wyruszy o godzinie 13.00, a kolejne o 13.30, 14.00, 14.30 i 15.00. Łącznie będzie 5 tur gry, w których może wziąć udział maksymalnie 100 osób. Każda drużyna będzie miała maksymalnie 4 godziny od startu swojej tury na wykonanie zadań. Rozwiązania zadań będzie się wysyłać korzystając ze specjalnej strony gry, a wyniki zostaną ogłoszone w poniedziałek 23 sierpnia o 8.00.

Organizatorem gry jest miasto Dąbrowa Górnicza razem z Muzeum Miejskim „Sztygarka”. Producentem wykonawczym gry jest Silesia Events.